Kołobrzeg: Kamery miejskie w centrum Kołobrzegu (nieaktywna)

Kamery miejskie w centrum Kołobrzegu (nieaktywna)

Kamera na urzędzie miejskim

Zobacz obrazy z 12 kamer

Widok na centrum Kołobrzegu

Na tych kamerach możemy oglądać obraz z samego centrum. Jednak aby obejrzeć cokolwiek należy mieć zainstalowany system operacyjny Java. Jest to chyba najgorsze rozwiązanie jakie możemy zaproponować swoim użytkownikom. Tym samym strona taka zamiast zachęcać do oglądania widoków, skutecznie wszystkich zniechęca. Instalowanie tak potężnego narzędzia na komputerze znacznie osłabia jego parametry i powoduje jego spowolnienie oraz przegrzewanie się. Lepszym rozwiązaniem jest udostępnianie statycznego obrazu w postaci pliku JPG. Niestety to też nie zachęca do oglądania - obraz jest w bardzo niskiej rozdzielczości i jakby ta jakość nie przystaje do dzisiejszych realiów. Obraz, który udostępniamy, nie jest zbyt często odświeżany, czasami trzeba czekać kilka godzin na kolejny zrzut. Poniżej udostępniamy również tę postać javową ale sami nie odważyliśmy się na jego uruchomienie.

Jeśli widzicie obraz z tej kamery to byłoby miło gdybyście podzielili się tym widokiem z nami. Wystarczy dodać obraz do naszego Fan Page na Facebooku.

Monitoring w Kołobrzegu

Na temat monitoringu w Kołobrzegu i jego ewentualnego rozwoju wiele już mówiono. Jedni są za rozwojem tego systemu, inni za tradycyjnym sposobem patrolowania ulic miejskich. Kamer monitorujących jest w mieście bardzo dużo i na pewno będzie ich przybywać. Przy tak dużej ilości kamer potrzeba jest też większej ilości osób przeglądających bieżące obrazy. Naszym autorskim pomysłem jest aby wszystkie kamery były dostępne w internecie i tym sposobem zwiększylibyśmy ich oglądalność ale również bezpieczeństwo w mieście, poprzez tzw. monitoring społeczny. Na każdym obrazie można byłoby umieścić bezpośredni numer telefonu do Straży Miejskiej oraz Informacji Turystycznej. Tym sposobem zwiększymy bezpieczeństwo w Kołobrzegu oraz zachęcimy potencjalnych turystów do odwiedzenia naszego miasta. W chwili obecnej obraz w formie strumienia czyli LIVE może oglądać policja w centrum monitoringu oraz strażnicy miejscy i graniczni. Podgląd mają mieć także miejski i powiatowy sztab kryzysowy.

Centrum Kołobrzegu

22.05.2014 - przykładowy obraz z centrum Kołobrzegu

Na pierwszym planie widzimy Skwer Miast Partnerskich z powiewającymi flagami wielu państw, dalej Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (przez mieszkańców nazywany zwięźle "katedrą"). W tle koszmarne wieżowce, które na pewno nie są wizytówką Kołobrzegu. Kamera zainstalowana jest na gmachu Urzędu Miejskiego przy ulicy Ratuszowej.