Kołobrzeg: Plaża i molo

Plaża i molo

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera z widokiem na molo w Kołobrzegu

Promenada nadmorskaPort morski

Widok na kołobrzeskie molo

Molo jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Kołobrzegu, może nie imponuje swoją wielkością i urodą ale za to przyciąga tłumy turystów, wczasowiczów czy kuracjuszy. Konstrukcja mola jest żelbetonowa o długości 220 i szerokości 9 metrów. Wystarczy przejść się ulicą Adama Mickiewicza aby zobaczyć tłumy przeciskające się pomiędzy różnego rodzaju kramami i to niekoniecznie tylko w okresie letnim, kierujące się na molo oraz promenadę.

Sezon w Kołobrzegu trwa właściwie przez cały rok, jest to przecież najpopularniejsza miejscowość nadmorska o charakterze uzdrowiskowym, sanatoryjnym oraz wypoczynkowym. Od kilku lat kurort ten upodobali sobie obcokrajowcy, a w szczególności nasi zachodni emerytowani sąsiedzi, którzy w ramach niemieckiego odpowiednika ZUS przechodzą odnowę biologiczną.

07.06.2014 - Zachód Słońca nad morzem w Kołobrzegu

Zachód Słońca w Kołobrzegu

Obraz z tej kamery jest najbardziej atrakcyjny wieczorem. Możemy online podziwiać cudowne zachody Słońca na morzem. Każdy może sobie zapisać obraz na swoim komputerze i podesłać znajomemu, np. na fejsbuka. Zapraszamy na wieczorne podziwianie nieba ;)

02.06.2014 - Przykładowe zdjęcie mola w Kołobrzegu

Molo w Kołobrzegu

Aktualnie molo przechodzi gruntowny remont. Rodowici kołobrzeżanie nie pamiętają aby kiedykolwiek molo było w takim stopniu przebudowywane. Prace obejmują naprawę elementów betonowych, wymianę całego pokładu drewnianego, barierek, lamp oraz ławek. Zamontowana zostanie instalacja elektryczne i wodno-kanalizacyjna umożliwiające utworzenie na główkach mola kawiarni. Niestety zakończenie prac planowane jest najwcześniej w listopadzie 2014 roku czyli w tym sezonie nie mamy co liczyć na spacery po molo.

Obraz z kamery pochodzi ze strony nocowanie.pl