Kołobrzeg: Plaża w Dźwirzynie

Plaża w Dźwirzynie

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera obrotowa z widokiem na morze i port w Dźwirzynie

Strona głównaPlaża w Grzybowie

Kamera na plaży w Dźwirzynie

Dźwirzyno to niewielka, lecz bardzo malownicza wieś położna w województwie zachodniopomorskim między Morzem Bałtyckim a jeziorem Resko Pomorskie. Wieś leży niespełna 15 kilometrów od Kołobrzegu, szczycącego się mianem polskiej stolicy SPA. Dźwirzyno leży na terenie gminy Kołobrzeg.

Dźwirzyno słynie przede wszystkim ze wspaniałej piaszczystej plaży oraz jednego z najczystszych kąpielisk nad polskim wybrzeżem. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek dla osób pragnących uciec od zgiełku dużego miasta, lecz faktycznie nie oddalając się nadto od niego. Otoczenie pięknej przyrody oraz znacznie mniejsze tłumy turystów, niż w położonym opodal Kołobrzegu, sprzyjają wypoczynkowej atmosferze i pozwalają na efektywną regenerację ciała i umysłu.

Niekwestionowaną wizytówką Dźwirzyna jest oczywiście plaża, na której znakomita większość turystów spędza długie godziny opalając się lub zażywając kąpiele morskie. Plaża, od strony lądu otulona jest przez liczne, malownicze wydmy, osiągające wysokość nawet 16 metrów, porośnięte sosnowym lasem. Miłośników przyrody z pewnością zachwycą dęby szypułkowe, z których Dźwirzyno również słynie.

Amatorzy sportów wodnych mają do dyspozycji nie tylko wody Morza Bałtyckiego, ale również położone na południowy-zachód od centrum Dźwirzyna Jezioro Resko Przymorskie. Przy jeziorze funkcjonuje nowoczesna przystań jachtowa, a także baza windsurfingowa. Do popularnych zajęć urlopowiczów przebywających w Dźwirzynie należą także wycieczki piesze i rowerowe.

2015.07.16 - Przykładowy obraz z kamery na plaży w Dźwirzynie

Kamera na plaży w Dźwirzynie

Powyższe zdjęcia pochodzą z kamery zamontowanej na budynku Hotelu Havet, jej obiektyw skierowany został w stronę plaży i Morza Bałtyckiego. Ten pięciogwiazdkowy hotel położony jest we wschodniej części Dźwirzyna, nieco na uboczu, w otoczeniu pięknie pachnącego lasu sosnowego. Odcinek plaży przy hotelu osłonięty jest od wiatru wydmami oraz pasmem drzew. Hotel Havet oddaje do dyspozycji gości imponującą infrastrukturę, w której skład wchodzą: kompleks basenów, sauny, łaźnie parowe, grota solna oraz wiele innych. Włodarze obiektu nie zapomnieli również o najmłodszych. Specjalnie z myślą o dzieciach stworzony został Klub Malucha wyposażony w pokój gier wirtualnych, salę z tenisem stołowym oraz zewnętrzny plac zabaw.

Obraz z kamery pochodzi ze strony gmina.kolobrzeg.pl