Kołobrzeg: Promenada nadmorska

Promenada nadmorska

Nadmorska promenada

Marina port jachtowyPlaża i molo

Promenada nadmorska w Kołobrzegu

Kołobrzeg, będący jednym z najstarszych miast na Pomorzu, obecnie cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko z Polski, ale także i za zagranicy. Każdego roku miasto odwiedzane jest przez licznych turystów, którzy pragną połączyć przyjemny wypoczynek z możliwością podreperowania swojego stanu zdrowia. Kołobrzeg posiada status uzdrowiska za sprawą występujących tutaj źródeł wód mineralnych, solanek oraz pokładów borowiny. Miasteczko jest niezwykle popularne szczególnie wśród młodych ludzi, ze względu na odbywający się tutaj Sunrise Festival.

Kołobrzeg należy do najbardziej malowniczych miast Pomorza Zachodniego i każdy, bez względu na wiek, a nawet porę roku znajdzie tutaj zajęcie dla siebie. Planując pobyt w Kołobrzegu trzeba pamiętać o tym, że jest to miasteczko niesłychanie popularne, więc warto zarezerwować nocleg kilka miesięcy wcześniej. Miasto posiada bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, która z pewnością zadowoli znakomitą większość turystów. Uzdrowisko ze względu na swoje położenie w północno-zachodniej części Polski, a także stosunkowo niedaleko Świnoujścia odwiedzane jest licznie przez niemieckich i skandynawskich turystów.

2015.07.15 - Przykładowy obraz z kamery na promenadę w Kołobrzegu

Promenada w Kołobrzegu

Niestety, powyższy obraz z kamery jest bardzo słabej jakości, a dodatkowym i dość poważnym mankamentem jest skierowany obiektyw w stronę parasoli, które kiedy są rozłożone zasłaniają ponad 90% widoku. Wydaje nam się, że nie jest to zamierzone działanie, niemniej jednak mamy nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie obiektyw kamery zostanie skierowany w nieco ciekawszym kierunku, np. na plażę. Kamera została zamontowana na budynku Cafe Americano. Kawiarnia położona jest tuż przy promenadzie, opodal latarni morskiej. Ogromnym atutem kawiarenki jest możliwość podziwiania widoków roztaczających się na Morze Bałtyckie i falochron niezależnie od panującej na zewnątrz pogody, dzięki przeszklonym ścianom.

Obraz z kamery pochodzi ze strony pokojedzwirzyno.pl