Kołobrzeg: Marina port jachtowy

Marina port jachtowy

Zobacz aktualny obraz z kamery Kamera w porcie jachtowym w Kołobrzegu

Widok na plażę z Hotelu MarinaPromenada nadmorska

Widok na port jachtowy w Kołobrzegu

Kołobrzeg to nie tylko miasto uzdrowiskowe i sanatoryjne ale również port morski, rybacki, pasażerski i jachtowy. Do niedawna w Kołobrzegu stacjonowały okręty Marynarki Wojennej i port mógł szczycić się mianem wojennego. Obecnie w porcie kołobrzeskim stacjonuje jedynie okręt Straży Granicznej, a okręty wojenne możemy podziwiać i zwiedzać w muzeum przy porcie rybackim. Mieszkańcy Kołobrzegu wiążą bardzo duże nadzieje z poszerzeniem usług i dostępnością części portu morskiego, inaczej zwanego przeładunkowym czy handlowym oraz tym turystycznym, pasażerskim. Niestety wielkość portu w znacznym stopniu ogranicza możliwości jego rozwoju dlatego najważniejsze obecnie jego funkcje to rybactwo morskie oraz jachting czy żeglarstwo.

Właścicielem kamery jest Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. i to dzięki niemu możemy podziwiać te przepiękne morskie akcenty jakimi niewątpliwie są przycumowane przy kei jachty pełnomorskie. Obraz przesyłany jest strumieniowo w sposób ciągły co może spowodować, przy wielu odsłonach strony jednocześnie, zablokowanie łączy, dlatego postanowiliśmy udostępniać jedynie aktualny obraz w formie zdjęcia - pliku jpg - który jest odświeżany co minutę (funkcję tę uruchomimy wkrótce).

Na stronie firmy webcamera.pl udostępniającej obraz z kamery napisane jest kilka znaczących zdań, które pozwoliły nam umieścić te obrazy na naszej stronie. Dokładny cytat z dzisiejszego dnia: "Umieszczenie obrazu statycznego jest całkowicie bezpłatne. Portal WebCamera.pl nie odpowiada za częstotliwość odświeżania obrazu w umieszczonych widżetach. Obraz w widgetcie jest odświeżany co kilka minut."

28.05.2014 - firma obsługująca kamerę w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu zażądała usunięcia obrazu z naszej strony internetowej

Obraz podawany w formie bezpośredniego strumienia z kamery został zastąpiony obrazem przetwarzanym przez zewnętrznego operatora i udostępniany jest z ich serwera. Jednocześnie operator ten kategorycznie zażądał usunięcia obrazu z naszej strony! Firma ta zażądała również usunięcia z naszych stron obrazów jeszcze z dwóch innych kamer z Kołobrzegu!

Nie rozumiemy działania Zarządu Portu w Kołobrzegu, który związał się z firmą, której celem nie jest promowanie atrakcji Kołobrzegu, a jedynie własne wzbogacenie. Wysłaliśmy maila do Zarządu Portu celem uzyskania wyjaśnień. Miejmy nadzieję, że niedługo obraz z tej kamery wróci na naszą stronę, tym bardziej, że kamera została dofinansowana z Funduszy Unijnych, a to zobowiązuje.

Potencjalnych właścicieli kamer IP, którzy chcieliby udostępniać obraz na żywo w internecie i tym samym promować własne obiekty czy działalność, przestrzegamy przed współpracą z tą firmą lub przynajmniej napominamy o uważne przyjrzenie się umowom, które będą Was w przyszłości wiązać czy aby nie ma w nich zapisów ograniczających Waszych praw do dysponowania obrazem z własnej kamery.

Kamera w porcie jachtowym Kołobrzegu

22.05.2014 - przykładowy obraz z kamery w porcie jachtowym

Sezon żeglarski w Kołobrzegu został otwarty oficjalnie dnia 24.05.2014 roku o godzinie 15.00 z udziałem Prezydenta Miasta Kołobrzegu Janusza Gromka czyli zdjęcie zostało zrobione na kilka dni przed tą uroczystością.

Obraz z kamery pochodzi ze strony marinakolobrzeg.pl